Újabb aktuális és mindannyiunk életét érintő témával folytatódik a Borsod24 beszélgetéssorozata: ezúttal a médiaműveltség kerül a középpontba, amely ma már nem csupán hasznos készség, hanem szinte alapvető „túlélési tudás”.
A rendezvény vendége Dr. László József újságíró, a Bálint György Média Akadémia igazgatója lesz, aki évtizedes tapasztalatával segít eligazodni a modern médiatér útvesztőiben.
Időpont: 2026. április 15. (szerda), 16:00
Helyszín: Tudomány és Technika Háza, Miskolc (Görgey Artúr utca 5.)
Miért fontos a médiaműveltség?
A mai információs környezetben naponta több száz hírrel, véleménnyel és tartalommal találkozunk – de egyre nehezebb eldönteni, mi az igaz, mi a félrevezető, és mi a tudatos manipuláció. A közösségi média, az algoritmusok és a politikai kommunikáció korában a kritikus gondolkodás és a források megítélésének képessége kulcsfontosságúvá vált.
Ez az előadás éppen ebben segít: hogyan ismerjük fel a torzítást, a propagandát vagy az álhíreket, hogyan tájékozódjunk tudatosabban, és hogyan védjük meg magunkat a manipulációval szemben.
A médiaműveltség ma már nemcsak az újságírók vagy szakemberek ügye – hanem mindenkié, aki szeretné megérteni, mi történik körülötte, és nem akar a mások által formált valóságban élni.
Beszélgetés, nem előadás
A Borsod24 eseményei nem hagyományos, egyirányú előadások: itt valódi párbeszéd alakul ki. A résztvevők kérdezhetnek és megoszthatják saját tapasztalataikat is.
Ez az alkalom különösen fontos lehet azoknak, akik szeretnének tudatosabban eligazodni a hírek között, akiket zavar a folyamatos információs zaj, vagy egyszerűen csak jobban meg akarják érteni a mai médiavilág működését.
Ne maradjon le!
A médiaműveltség nem elméleti kérdés – a mindennapi életünk része lett. Ez az esemény lehetőséget ad arra, hogy egy tapasztalt szakember segítségével tisztábban lássunk egy egyre zavarosabb világban.
A részvételhez INGYENES, de regisztrációhoz kötött.
Találkozzunk április 15-én Miskolcon!
Regisztráció: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSduVmvhqZq…/viewform…
